بهره‌وری عناصر تولید در گرو بهره‌وری نیروی انسانی است

معرفی واحدها

شرکت تعمیر و نگهداری انتقال نیرو خوزستان با داشتن نیروهای متخصص در جهت خدمات رسانی به سایر صنایع موجود در استان خوزستان و با اخذ رتبه یک نیرو از معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری، کار نگهداری و تعمیرات پستهای انتقال صنایع فولاد خوزستان، فولاد اکسین، نیروگاه های حرارتی رامین، زرگان و آبادان، همچین نیروگا های آبی دز، کرخه، عباسپور و پست های فوق توزیع پتروشیمی های مارون، فجر و پالایشگاه های عسلویه را عهده دار باشد. نظر به وجود صنایع عظیم و ملی در این استان و زمینه های کاری متعدد این شرکت بخش معاونت طراحی و اجرای پروژه ها را تشکیل و در زمینه اجرای پروژه های کلید در دست (پست، خط، ساختمان) فعالیت خود را با اخذ مجوز از وزارت نیرو آغاز نموده است.

دفتر تحقیقات و استانداردها

این بخش از شرکت وظیفه کنترل مستندات و روش های پیگیری اهداف بین المللی 2000-ISO9001  شرکت و همچنین آموزش پرسنل و کنترل قوانین و مقررات ایمنی شرکت را به عهده دارد. این شرکت دارای گواهینامه بین المللی و استاندار مدیریت کیفیت ISO9001-2000  از شرکت  IMQ ایتالیا می باشد.

 معاونت اجرایی تعمیر و نگهداری

معاونت اجرایی نگهداری و تعمیرات کار نگهداری و تعمیرات شبکه های انتقال و فوق توزیع خوزستان شامل تجهیزات پستها، خطوط، سیستمهای حفاظت و کنترل و دیسپاچینگ و مخابرات را در کلیه سطوح ولتاژی عهده دار می باشد.

تعمیرات تجهیزات پست

این بخش با داشتن بیش از 180 نفر نیروی متخصص کار نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه و حوادث تجهیزات پستها شامل ترانسفورماتورهای قدرت، کلیدهای قدرت، سکسیونرها، برقگیرها، کلیدخانه Indoor  ، باسبارها، سیستمهای تغذیه DC و AC، سیستمهای زمین پستها، سیستمهای برق اضطراری، کمپرسورها را عهده دار می باشد.

 

 

 

 

دیسپاچینگ و مخابرات

 

این بخش با داشتن بیش از 40 نفر نیروی متخصص مسئولیت نصب و راه اندازی و نگهداری و تعمیرات کلیه سیستم های دیسپاچینگ و مخابرات را در جنوب غرب کشور عهده دار می باشد.

متخصصان این بخش در زمینه های RTU، HVI، PLC تلفن Hotline(DTS) ماکروویو، فیبر نوری، مراکز تلفن، بی سیم، تله پروتکشن و ... فعالیت دارند.

 نگهداری و تعمیرات خطوط

انتقال انرژی 8 نیروگاه بزرگ جنوب غرب ایران با ظرفیت بالغ بر 9000 مگاوات توسط 6900 کیلومتر خط انتقال و فوق توزیع انجام می گردد که نگهداری و تعمیرات این خطوط بعهده بخش نگهداری و تعمیرات خطوط شرکت تنانیر می باشد.

این بخش با داشتن 150 نفر نیروی متخصص وظیفه مهم نگهداری و تعمیرات را به انجام می رساند. از جمله تخصصهای این واحد شستشوی خطوط و تعویض مقره عایقی سطوح انتقال و فوق توزیع در حالت برقرار می باشد.

 

 

 

 

 

سیستم های حفاظت و کنترل

این بخش با داشتن بیش از 65 نفر نیروی متخصص در زمینه های حفاظت و کنترل، سیستم های اتوماسیون (DCS) و طراحی، نصب و راه اندازی پست های جدید، کار نگهداری و تعمیرات سیستمهای حفاظت و کنترل پست ها را بر عهده دارد.

آزمایشگاه رلیاژ و مخابرات و کالیبراسیون

به منظور تعمیر و تنظیم سیستم های مخابراتی و حفاظتی، آزمایشگاه فوق الذکر با تجهیزات کامل نظیر دستگاه های تزریق جریان اولیه، جریان ثانویه، سیستم های اندازه گیری همچنین بردهای تنظیم PLC آماده ارائه خدمات می باشد.

 

کارگاه تعمیرات اساسی ترانسفورماتورهای قدرت

کارگاه تعمیرات اساسی ترانسفورماتور این شرکت با داشتن متخصص ترین نیروهای تعمیرات اساسی ترانسفورماتور قادرند ترانسفورماتورهای آسیب دیده در تمام سطوح ولتاژی را بازسازی و به منظور بهره برداری مجدد آماده نمایند. این کارگاه با داشتن امکانات و ابزارهای تخصصی در منظقه جنوب غرب ایران بی نظیر می باشد.

مدیریت فنی و مهندسی نگهداری و تعمیرات (نت)

آزمایشگاه روغن ترانسفورماتور

ترانسفورماتور بعنوان حساس ترین و گرانقیمت ترین المان یک پست انتقال یا فوق توزیع از اهمیت خاصی برخوردار است آزمایشگاه روغن شرکت تعمیر و نگهداری انتقال نیرو خوزستان خدمات آزمایشگاهی ( نظیر گاز کروماتورگرافی، نقطه اشتعال، کشش سطحی، ویسکوزیته، رطوبت، عدد اسیدی و ولتاژ شکست و پاور فاکتور روغن) را ارائه می نماید.

عکس برداری حرارتی

عکس برداری حرارتی به عنوان یکی از پیشرفته ترین متدهای تعمیرات پیشگویانه در صنعت برق می باشد که شرکت تعمیر و نگهداری انتقال نیرو خوزستان با داشتن 9 دستگاه دوربین عکسبرداری حرارتی آماده ارائه خدمات می باشد.

معاونت طراحی و اجرای پروژه

این بخش با داشتن کادر متخصص در زمینه پستها و سیستم های حفاظت و کنترل، خطوط انتقال و فوق توزیع و تجهیزات پستها ( تاسیسات ساختمانی) قادر هستند کلیه مراحل طراحی، تهیه اسناد فنی، خرید، نصب و راه اندازی پستها و خطوط را به انجام رسانند.

اجرای پروژه ها

این بخش با هدف انجام پروژه ها در دو قسمت خطوط و تجهیزات پست ها تشکیل پروژه های مختلفی را از جمله نصب و راه اندازی در پست ها و خطوط انتقال و توزیع به اجرا درآورده است.

بخش ساختمان

این بخش با داشتن کادر متخصص در زمینه های طرح و مهندسی پروژه های مختلف از جمله انجام پروژه های کلید در دست، بهینه سازی و توسعه در پست ها و خطوط را بعهده داشته و اجرای سیستم های کنترل پروژه نقش بسزایی در نحوه اجرا و نظارت بر روند پیشرفت پروژه ها را بر عهده دارد.

بازرگانی و مناقصات

این بخش با توجه به بانک اطلاعاتی و ارتباطات با سازندگان و تامین کنندگان کالا و تجهیزات در داخل  و خارج از کشور نقش بسزایی در نحوه و اجرای بموقع پروژه ها دارد. در ضمن این بخش با تهیه و بررسی اسناد فنی و مالی زمینه شرکت در مناقصات داخلی و خارجی را فراهم می آورد.

ارزش هر کسى آن چیزى است که نیکو انجام دهد.